Kolekcia HISTORIK

Nielen názov týchto interiérových dverí je odvodený od tradičných línií starého viedenského paláca, ktorými sú široké lišty a zárubne, či výrazné frézovanie. Napriek tomu však tieto interiérové dvere spĺňajú základné znaky modernej výroby: zvuková izolácia a trvanlivosť.
Tieto výplňové dvere sa využívajú tak v moderných bytoch, kde určujú aktuálny trend bývania, ako aj vo veľkých historických komplexoch, ktoré dopĺňajú celkový dojem dobovosti.

VDD-orava-historik-dvere-1

Technológie v modernom prevedení

V hlavnom centre mesta Viedeň v centre historickej štvrti sa nachádza nádherná stavba, ktorá bola postavená v roku 1868/69 v architektonickom štýle novej viedenskej renesancie od Carla Tietza. Pri rekonštrukcií sme sa podieľali výrobou a montážou interiérových ​​dverí v štýle starej Viedne s kazetami a drevenými rámami.

Trvácnosť ako znak kvality

V podobnom staro-viedenskom štýle, sme zabezpečili výrobu a montáž interiérových ​​dverí s kazetami a drevenými rámami pre troj-izbový byt, ktorý sa nachádza v obytnom priestore z prelomu storočia v malebnej Viedni.

Možnosť kombinácií

Vďaka viacerých prevedeniam našej série Klasik, vieme zladiť naše dvere, s akýmkoľvek interérom.

Povrchová úprava podľa požiadaviek

Krásny zrub nachádzajuci sa v malebnej obci Novoť na severe Slovenska, sme dodali dvere Alt Wien Standard so špeciálnou povrchovou úpravou a kovaním, aky dokonale vystihla dobové prevedenie chatky.

Alt Wien Standard

Naše dvere Alt Wien - Standard sú tie pravé repliky dverí, ktoré boli vyrobené ozajstnými majstrami v minulých časoch. Zapáčia sa každému, kto má rád klasiku alebo si zariaďuje interiér v secesnom štýle. Sú charakterisktické aj okrasným kovaním Alt Wien.

VDD-orava-historik-dvere-alt-vien-standard
Alt Wien Original

Dvere štýlu Alt Wien - Originál sú určené do historických budov, kde musí byť zachovaný pôvodný design dverí. Vhodné sú ale aj pre interiér s vysokými stropmi a silnými stenami, kde kazetové obložky pôsobia obzvlášť esteticky.

VDD-orava-historik-dvere-alt-vien-original

Alt Wien Deco

Naše dvere Alt Wien - Deco sú tie pravé repliky dverí, ktoré boli vyrobené ozajstnými majstrami v minulých časoch. Zapáčia sa každému, kto má rád klasiku alebo si zariaďuje interiér v secesnom štýle. Sú charakterisktické aj okrasným kovaním Alt Wien.

VDD-orava-historik-dvere-alt-vien-standard

Výber dverí

VDD-orava-vzorkovnik

Typy skiel

HISTORIK Kolekcia